Jak skutecznie raportować produkcję? W jaki sposób pozyskiwać rzetelne i zweryfikowane informacje do raportów produkcyjnych? Jakie możliwości wizualizacji danych prezentują współczesne rozwiązania klasy MES? W poniższym artykule zaprezentujemy jak współczesne rozwiązania informatyczne mogą wspierać te procesy.
W jaki sposób należy prezentować dane z produkcji, tak aby były czytelne oraz łatwe w analizie? Przygotowaliśmy przegląd rozwiązań do wizualizacji produkcji od sprawdzonych rozwiązań do najnowszych trendów związanych z przemysłem 4.0. Podpowiadamy jakie narzędzia należy wykorzystać, aby zwiększyć efektywność produkcji nawet o 5%, dzięki samej wizualizacji danych.
Jedną z wiodących branż w polskim przemyśle jest obróbka metali i tworzyw sztucznych. Takie procesy produkcyjne mogą być realizowane na maszynach konwencjonalnych lub maszynach numerycznych. W przypadku maszyn automatycznych, na których czas obróbki detalu jest bardzo cenny z perspektywy przedsiębiorstwa, ważne jest aby dokładnie znać efektywność procesu produkcyjnego. W jaki sposób to zmierzyć oraz wizualizować? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.
Współczesne przedsiębiorstwa produkcyjne stoją przed wyborem ścieżki optymalizacji produkcji. Jedną z możliwości jest wdrożenie rozwiązania klasy MES. Kiedy zostanie wybrane rozwiązanie spełniające potrzeby biznesowe, kwestią otwartą zostaje model zakupu systemu MES: SaaS vs On-premise. Każdy z modeli posiada mocne i słabe strony i skierowany jest do różnych grup odbiorców. Który model licencji MES wybrać? – na to pytanie odpowiadamy w artykule.
Integracja z PLC maszyny otwiera ogrom możliwości pozyskiwania danych ze sterowników maszyny. Korzyści z zastosowania takiego podejścia są olbrzymie, ponieważ zastępowany jest czas poświęcony na ręczne raportowanie lub zgłaszanie problemów przez automatyczne wykonywanie tych procesów.
Paperless to slogan opisujący biuro przyszłości, który stał się dla nas teraźniejszością. Jak w tej rzeczywistości się odnaleźć oraz jakie rozwiązania IT pomogą nam w skutecznym działaniu przeczytają Państwo w poniższym artykule.