fbpx

Jak nadzorować i usprawniać pracę w taktach?

Zoptymalizowany proces wytwórczy wymaga stworzenia i ścisłego przestrzegania harmonogramu prac. Aby uzyskać liczbę elementów pokrywającą się z liczbą produktów konieczne jest wdrożenie dobrego systemu planowania. Wbrew pozorom równie szkodliwym zjawiskiem co niedobory produkcyjne jest tworzenie nadwyżek wytwórczych. Sprawdź, co zrobić, aby uniknąć wpadek i usprawnić pracę zakładu.

Optymalizacja pracy zakładu przez nadzór pracy w taktach

Nadwyżki produkcyjne, podobnie jak niedobory, powodują straty finansowe. Aby uniknąć skrajności, warto wdrożyć system pracy w taktach, który opiera się na wytwarzaniu jednostkowego produktu w wyznaczonym dla niego czasie. Aby skutecznie nadzorować procesy produkcyjne przedsiębiorcy coraz częściej wdrażają narzędzia dedykowane do nadzorowania i usprawniania procesów wytwórczych. Nadzór odbywa się poprzez system monitorów ulokowanych w różnych miejscach hali produkcyjnej. Liczniki, wyświetlane na ekranach, pokazują czas, który pozostał do ukończenia jednego taktu produkcyjnego.

System nadzoru linii produkcyjnych – jak to działa w praktyce?

Celem systemu nadzorującego realizację kolejnych taktów produkcyjnych jest naliczanie ilości wyprodukowanego towaru w czasie rzeczywistym. System przekazuje informacje o ilości czasu pozostałego do zakończenia taktu dla poszczególnych stanowisk oraz rejestruje potencjalne straty wynikające z opóźnień w pracy zakładu. To bardzo dobre rozwiązanie do dużych zakładów i przedsiębiorstw, w których holistyczny nadzór wymagałby zaangażowania większej liczby pracowników.

Dlaczego warto zainwestować w system nadzoru taktów?

Każde zakłócenie w produkcji jest rejestrowane za pomocą monitorów i kolumn sygnalizacyjnych, a następnie automatycznie przesyłane do centrali. Wszelkie zakłócenia są rejestrowane i przekazywane przez sygnalizatory świetlne, a zgłaszane nieprawidłowości można odczytać na monitorach. Tak daleko posunięte usprawnienia w pracy zakładu pozwalają unikać opóźnień i zapewnić płynność pracy na każdym etapie.

No Comments

Post A Comment